Село Яблуниця Путильського району Чернівецької області
Назва населеного пункту: Яблуниця - село, центр сільської ради. (На місцевому діалекті Єблуниця). Існує легенда про заборонене кохання бідного парубка і дівчини багатія. Батьки були проти одруження молодих, тоді молодята потайки втекли із дому берегом річки в далекі гори і ліси, прихопивши з собою яблуко, яке розділили навпіл. З зернятка, яке випало з яблука і виросла яблунька, яка стала цвісти і плодоносити, на цьому місці з часом і утворилось село.
Колишня сільська рада знаходилась в приміщенні будинку біля автобусної зупинки, де зараз проживає Кіндратяк Юрій. (А ще раніше це був будинок Гожди Власія, який був репресований та висланий на Урал).
Першим головою був: Лахман Петро, далі Кумариця Власій Андрійович, Псарюк Власій Федорович, після – Томояга Кузьма Федорович.
З 18 березня 1965 року по листопад 1971 р. головою сільської ради працював Хащук Василь Олексійович. Депутатський склад налічував 35 депутатів.
У 1971 році громада села довіряє керівництво Скидану Степану Івановичу, який займав посаду до 1974 року. Після нього головою сільради призначають Кумарицю Михайла Власійовича. Депутатський склад налічував 30 депутатів. Активно діяла в селі добровільна народна дружина, очолювана Михайлом Власійовичем.
З квітня 1985 року громада обирає головою сільської ради Гав’юк Валентину Миколаївну, яка пропрацювала на посаді 18 років.
У 2003 році сільським головою обраний Петрик Володимир Михайлович. Пропрацював до 2007 року. Після нього жителі села обирають головою сільради Сорохан Надію Михайлівну.
Нинішній голова сільської ради Кумариця Володимир Михайлович був обраний місцевими жителями у 2010 році.
Село Яблуниця Путильського району Чернівецької області розташоване в північно-західній частині Путильського району в Буковинських Карпатах на правому березі річки Білий Черемош на широті 48º01,60′ та довготі 24º 55,60′. Висота над рівнем моря 616м.
Засноване село у ХVІІІ ст.
В давнину належало до Руси-України, потім до Австро-Угорщини. В 1929 р. входило до Української Народної Республіки. По програних визвольних змаганнях перейшло до Румунії. Від червня 1940 р. належало до УРСР.
З 1991 року належить незалежній Україні. Село Яблуниця (277га) має населення 794 чол. Разом з х. Тури, Плай, Голошина (465га)-1121чол. Дітей шкільного віку184 чол.
Віддаль по автошляху до райцентру 36 км., до найближчої залізничної станції м. Вижниця – 54 км. Межує село з населеними пунктами с. Конятин Путильського району Чернівецької області та с. Яблуниця Верховинського району Івано-Франківської області.
Яблуницьке лісництво побудоване та створене в 1962-1963 роках Путильським лісокомбінатом ОКС.
Яблуницьке лісництво загальною площею 4974 га, входить до складу ДП «Путильський лісгосп» і розташоване в північній його частині на території Путильського адміністративного району.
Контора лісництва знаходиться в кварталі 2, на відстані 33 км. від контори лісгоспу та від районного центру.
Територія лісництва розділена на 2 майстерські дільниці та 9 обходів. Згідно лісо рослинному районуванню територія лісництва відноситься до буково-ялицево-ялинових гірських, ялинових високо гірських Карпат. На території лісництва існує пам’ятник природи місцевого значення площею 25 га, в кварталі 25, виділ 10,11. Тип заказника ботанічний, з унікальним насадженням ялини з ялицею віком до 100 років.
Біля контори лісництва в 2006 році створений розсадник декоративних порід, де налічується більше 20 найменувань
Про проведення в Яблуницькій школі батьківських зборів
у формі колективного свята
28 квітня в Яблуницькій школі відбулися загальношкільні батьківські збори у формі свята. Адміністрація школи вдало поєднала свято «Крок за кроком» із Днем вишитої сорочки та районним етапом дитячого фестивалю-конкурсу «Чисті роси». Спочатку до уваги батьків була представлена «Візитка» школи, в ході якої вшановували призерів ІІ та ІІІ етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін, лауреатів, дипломантів та призерів районних, обласних, Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів, фестивалів, зльотів, змагань тощо. Також перед батьками виступила шкільна дружина юних рятувальників-пожежників «Вогник».
Після обговорення кількох робочих питань всі присутні в залі мали змогу побачити виступи дітей на фестивалі-конкурсі «Чисті роси».
Протягом всього дійства у залі панувала щира, тепла атмосфера, адже для кожного батька великим щастям є бачити досягнення своєї дитини. Для дітей, у свою чергу, важливу роль відігравала батьківська підтримка, адже вони виступали не лише для поважного журі, а й для найдорожчих людей у світі – своїх батьків. Приємним було й те, що не лише учні, а й вчителі та батьки прийшли на свято у вишиванках.
Проведення колективних свят неабияк згуртовує учнв, вчителів та батьків, спонукає до спільного вирішення тих чи інших питань на шляху до єдиної мети – щасливого розвитку наших діток. Про це свідчить ще один досить вагомий показник – 90% явка батьків на збори.
У Болгарському місті Несебр відбувся ХV Міжнародний дитячий фестиваль «Солнце, радость, красота». У ньому взяли участь колективи і виконавці з 12 країн світу – загалом приблизно 10000 юних митців. Серед них і вихованці гуртка «Інструментальний» Путильського районного центру дитячої та юнацької творчості Андріана Дроняк, Христина Туряк, Максим Кумариця – учні Яблуницької ЗОШ І – ІІ ступенів, Роман Пилатюк – учень Черемошнянськой ЗОШ І –ІІІ ступенів, Жанна Лахман та Назарій Тонієвич – учні Довгопільської ЗОШ І –ІІІ ступенів з керівником Альоною Мицканюк. У конкурсній програмі вони виконали «Віночок гуцульських мелодій» та «мелодії Карпат» на різноманітних інструментах: дводанцівці, теленці, сопілках, дримбах, цимбалах, окаринах, бугаєві, тамбурині, брязкальцях, скрипці.
Журі фестивалю нагородило ансамбль «Ямблунчани» дипломом першого ступеня в номінації «Народні інструменти»