Колишня сільська рада знаходилась в приміщенні будинку біля автобусної зупинки, де зараз проживає Кіндратяк Юрій. (А ще раніше це був будинок Гожди Власія, який був репресований та висланий на Урал).
Першим головою був: Лахман Петро, далі Кумариця Власій Андрійович, Псарюк Власій Федорович, після – Томояга Кузьма Федорович.
З 18 березня 1965 року по листопад 1971 р. головою сільської ради працював Хащук Василь Олексійович. Депутатський склад налічував 35 депутатів.
У 1971 році громада села довіряє керівництво Скидану Степану Івановичу, який займав посаду до 1974 року. Після нього головою сільради призначають Кумарицю Михайла Власійовича. Депутатський склад налічував 30 депутатів. Активно діяла в селі добровільна народна дружина, очолювана Михайлом Власійовичем.
З квітня 1985 року громада обирає головою сільської ради Гав’юк Валентину Миколаївну, яка пропрацювала на посаді 18 років.
У 2003 році сільським головою обраний Петрик Володимир Михайлович. Пропрацював до 2007 року. Після нього жителі села обирають головою сільради Сорохан Надію Михайлівну.
Нинішній голова сільської ради Кумариця Володимир Михайлович був обраний місцевими жителями у 2010 році.
Сільська рада сьогодні:
Яблуницька сільська рада знаходиться в адмінбудинку в центрі села Яблуниця.
Виконавчий комітет сільської ради налічує 9 членів виконавчого комітету. На території сільської ради створено 16 виборчих округів. Депутатами сільської ради постійно проводяться подвірні обходи з метою виявлення осіб, що потребують допомоги. Депутатами населенню села доводяться зміни в законодавстві, інформація про рішення, що розглядаються на засіданнях виконкому та сесіях сільської ради. За останні роки в адмінбудинку проведено заміну вікон, дверей, проведено ремонт кабінетів.
Місцева влада в своїй роботі керується Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні». Колектив сільської ради налічує 6 чоловік, які працюють в комп’ютеризованих кабінетах, здійснюють прийом громадян та вчасно надають їм кваліфіковану допомогу у вирішення життєвих питань.
В приміщенні Яблуницької сільської ради знаходиться відділення зв’язку (перший поверх зліва) та сільська бібліотека (другий поверх)
Яблуницьке відділення зв'язку
В Яблуницькому відділені зв'язку з 1982 року працює Малиш Валентина Михайлівна. З 1992 року вона очолює дане відділення. За ці роки незалежності зроблено багато корисних справ для жителів села. Введено такі нові послуги: електронний переказ, продаж залізничних авіо- та авто- квитків, пріоритетна пошта. Більше тисячі примірників листоноші доставлять у найвіддаленіші частки Тури, Плай, Голошина. Сюди також доставляються товари першої необхідності для пенсіонерів.
Яблуницька сільська бібліотека
Історична довідка створення та роботи бібліотеки-філії с.Яблуниця Путильського району Чернівецької області
Після закінчення Чернівецького культосвітнього училища (відділ бібліотечна справа) в село прийшла працювати бібліотекарем Рихло Емілія Григорівна.
Приміщення сільської бібліотеки тоді знаходилося в приміщенні сільської ради, де тепер будинок Кіндратяка Юрія.
Бібліотека-філіал села Яблуниця Путильського району Чернівецької області була відкрита в 1961 році і знаходилася в приміщенні сільського будинку культури.
Сільським бібліотекарем працювала Марія Дмитрівна Томояга. Книжковий фонд бібліотеки складав 4 тисячі примірників. Обслуговувала бібліотекар 200 читачів. Комплектування бібліотеки було централізоване. Література в бібліотеці була художня і галузева. В 1974 році бібліотеку очолила досвідчений спеціаліст Фрозина Танасіївна Михайлюк. Жителі села, читачі бібліотеки пам'ятають її як хорошого спеціаліста і завжди згадують добрим словом. Фрозина Танасіївна померла в молодому віці. Після смерті Михайлюк Фрозини Танасіївни в бібліотеці якийсь час працює Куташ Василина Іванівна.
Бібліотека знаходилася в приміщенні сільського будинку культури до 1986 року.
В 1986 році бібліотеку прийняла і перенесла в нове приміщення Пилипко Параска Танасіївна. В даний часі бібліотека знаходиться в адмінбудинку на другому поверсі, складається з 2-х кімнат: дитяча та доросла з читацьким залом. Книжковий фонд бібліотеки складає 11 тисяч примірників. Обслуговує бібліотекар 500 читачів за рік. Книговидача бібліотеки складає 10 тисяч примірників.
Під час декретної відпустки Пилипко Параски Танасіївни в бібліотеці працювали 1988-1989pp. Пилипко Галина Іванівна, а також з 1989 по 1994 pp. Кочерган Катерина Григорівна. З 1986 року і по даний час бібліотекарем працює Пилипко Параска Танасіївна (стаж роботи 22 роки). За весь період роботи нагороджена 17 грамотами, а також у 2006 році зайняла перше місце в обласному огляді сільських бібліотек.
В даний час бібліотека оформлена в народознавчому стилі, розкритий бібліотечний фонд, оформлено книжкові виставки та тематичні полички.
При бібліотеці працює клуб за інтересами „Гуцульські вишиванки". Членами клубу є:
1. Лахман Марія Григорівна.
2. Рубаняк Марія Дмитрівна.
3. Пецей Василина Дмитрівна.
4. Пецей Марія Михайлівна.
5. Пецей Надія Михайлівна.
б. Ковбиш Марія Василівна.
Мета роботи клубу - удосконалювати та примножувати народні скарби, навчати молодь вишиванню. Роботи клубу представлялись на гуцульських фестивалях в Рахові, Печеніжині, Путилі, Вижниці, Яремчу і ін. Кращою вишивальницею є Лахман М. Г. – лауреат премії Ксенії Колотило.
Сільський будинок культури с. Яблуниця
Історія створення будинку культури с. Яблуниця Путильського району Чернівецької області
Сільський клуб ( теперішня назва сільський будинок культури) в с. Яблуниця Путильського району Чернівецької області був збудований у 1957 році.
Плідно працював СБ у 70-80 роках під керівництвом Фіщук Параски Петрівни, Фрей Анни Тимофіївни, Ковбиша Михайла Олексійовича – директорів БК та художнього керівника Кузьмін Галини Іванівни, яка на творчій роботі була 28 років. Особливо вражала діяльність хору, який налічував 40 учасників (керівник Кузьмін Галина Іванівна), тріо бандуристів, вокальна група, обрядова група, створена в 1984 році, працює і сьогодні. Радував своїми виступами духовий оркестр (кер. Синиця Микола). У 1970 році при БК була створена агітаційна бригада, яка несла людям пісню, художнє слово, танець. Історичні умови того часу посилали культаматорців Яблуниці на полонини Байкалівка, Косованівка, Морозівка, хутір Плай, село Голошина, які знаходяться в горах на відстані 18-20 км від центральної частини села.
90-ті роки в БК с. Яблуниця лунає хор, вокальна, проводяться вечори відпочинку, грає ВІА, на сцені СБК звітують також шкільні гуртки.
Особливе місце в творчості будинку культури села Яблучниця відводиться драматичному гуртку, який працює з днів створення закладу. За роки незалежності України в сільському будинку створено та працюють хоровий, вокальний гуртки, гурток художнього читання. Під спів обрядово-вокальної групи стають на рушничок щастя молодята. Традиційно щороку під час новорічних свят щедрівка будинку культури є бажаним гостем в кожній організації та установі незалежно від форми власності. На сьогоднішній день приміщення будинку культури у хорошому стані. Щоб жителям було приємно його відвідувати тут проведено ремонтні роботи: перекрито дах, встановлено євровікна, проведено фасадні роботи, проведено поточний ремонт залу в гуцульському стилі. Придбано сучасну підсилюючу апаратуру. В сільських клубах сіл Плай та Голошани проводяться вечори відпочинку та масові заходи до всіх знаменних та пам'ятних дат.
Яблуницька амбулаторія загальної практики сімейної медицини
З історії медицини с. Яблуниця
Перший медпункт знаходився в приміщенні, де тепер будинок Дутки Петра Андрійовича. В 1953 році прийшла працювати в село Яблуницю Курильчук Надія Василівна. Спогади Надії Василівни: «Після закінчення Роменського акушерського технікуму нас направили на роботу Західну Україну. Спочатку (1 рік) я працювала в Путилі, потім перейшла в Яблуницю. В медпункті, де тепер хата Петра Андрійовича, було дві кімнати і коридор. В одній кімнаті був роддом, в другій медпункт. Працювати було важко, бо не було умов. Світла не було, телефона теж. Я робила разом із Сідоренко Катериною Марківною, яка вже працювала до мене в селі. Вона була родом із с. Охтирка Сумської області. Їхали ми верхи на коні, якого давали в колгоспі. Якщо були важко хворі, то давали машину. В колгоспі їх було аж дві. Родів було багато, вивозів теж. А лікарня була в Довгопіллі на 15 чоловік і там один врач. Пізніше лікарню перевели в Конятин».
Пізніше медпункт перевели у попівські хати біля ГЕСу. Ще пізніше – в будинок Шміляка Дмитра.
У 1962 році медпункт перейменовано на фельдшерсько-акушерський пункт і переведено в приміщення будинку Поп’юка Василя Дмитровича.
В 1963 році після закінчення Вашківецького медичного училища стала завідуюча ФАПом Денис Галина Матвіївна. А Надія Василівна працювала акушеркою. Крім села, обслуговували і хутори Плай та Голошину. Швидкої допомоги не було, доводилось ходити пішки.
У 1965 році в с. Конятин була відкрита дільнична лікарня на 25 ліжок, 7 з них дитячих. Головним лікарем працювала Павлюк Фросина Василівна, яка завжди всім, навіть з оточуючих сіл надавала кваліфіковану допомогу.
З 1970 року кваліфікованим лікарем-терапевтом працює Марчук Василь Дмитрович. З 1971 року по 2002 рік він – головний лікар Конятинської, а згодом Яблуницької амбулаторії.
Завідуючою роддомом працювала багато років Теслюк Євдокія Миколаївна. З її допомогою на світ з’явилось понад 700 немовлят.
Старшою медсестрою на той час була Псарюк Євдокія Іванівна.
Понад 30 років зубним лікарем працював Поп’юк Юрій Дмитрович.
В 1994 році Конятинську амбулаторію переводять в Яблуницю у нове сучасне приміщення.
У 2002 році головним лікарем Яблуницької амбулаторії призначають Пилипко Світлану Петрівну. На даний час проведено капітальний ремонт приміщення амбулаторії, оновлено котельню парового опалення. Завдяки цьому забезпечується цілодобове тепло в приміщенні амбулаторії.
Яблуницька сільська лікарська амбулаторія загальноїпрактики - сімейної медицини.
Приміщення сільської лікарської амбулаторії загальної практики - сімейної медицини знаходиться в двоповерховому будинку, яке повністю пристосоване для цього. В 2008-2009 роки було проведено капітальний ремонт даного приміщення. Головним лікарем працює Пилипко С.П. В установі працює 16 осіб з них 10 спеціалістів в тому числі два лікарі: терапевт та стоматолог. Основний стратегічний курс сільської амбулаторії є профілактичний напрямок. Для амбулаторії пріоритетом є виявлення поширеності факторів ризику, розвитку прогресування захворювання в першу чергу ішемічної хвороби серця, артеріальної гіпертонії, цукрового діабету, передоколонгічних станів та втілення рекомендацій їх профілактики. В реалізації зазначених завдань є працівники закладу, особливо медсестри загальної практики ав медицини. Вони вміють здійснити профілактику та виконати лікування згідно призначення лікаря є порадниками, консультантами пацієнтів дільниці, яку обслуговують. Кожний працівник амбулаторії є кваліфікованим працівником своєї справи.
До медичних закладів, що розташовані на території сільської ради відносяться фельдшерсько-акушерські пункти в селах Плай та Голошина, що знаходяться на віддалених участках та забезпечують надання медичної допомоги потребуючим.
Яблуницький дитячий навчальний заклад
Впродовж 35 років відчиняються назустріч малюкам двері дитячого навчального закладу «Струмочок», за дверима якого дітей очікує казка. На те-риторії установи на вихованців чекає автомістечко, мікро-стадіон, казкові ігрові cпoруди, городи, куточки лісу та ліків. За роки незалежності України в установі проведено капітальний ремонт установи вікон, опалювальної системи. За рахунок коштів ЗЕА – «Новосвіт» для установи придбано комп'ютер, зроблено капітальний ремонт підвального приміщення. За бюджетні кошти для установи в 2010 році було придбано дитячі дошкільні меблі, постільну білизну та комплекти посуду. В даній установі працює 10 осіб, відвідує заклад 24 дітей та працює підготовча група. Головні, пріоритетні напрямки в роботі педагогів: розкриття здібностей і можливостей кожної дитини, сприяння розвиткові та життєздатності дошкільнят, як головної умови, що допомагають їм успішно діяти в різних ситуаціях, працюючи на високий рівень результативності в навчанні та вихованні дошкільників. Головне правило педагогів – любити дітей, зберігати доброзичливість один до одного, уміння спокійно розібратися в будь-якій ситуації, неупереджено розв'язувати проблеми. Керуючись саме цими принципами у своїй діяльності колектив ДНЗ очолює відмінник освіти України, лауреат премії ім. О.Поповича – Комариця М.О.