«Найбільше і найдорожче добро в кожного народу – це його мова, ота жива схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку народ складає і своє давнє життя, і свої сподіванки, розум, досвід, почування.”
Панас Мирний
9 листопада - День української писемності та мови. Це свято було встановлено указом президента України в 1997 році і відзначається щороку на честь українського літописця Нестора – послідовника творців слов’янської писемності Кирила та Мефодія. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова.
Традиційно, в Яблуницькому ЗЗСО активно відзначили День писемності, зокрема учні писали Всеукраїнський радіодиктант національної єдності, поринули в прес-експрес «З історії виникнення письма», також проводилися цікаві мовні ігри «Слово до слова – зложиться мова» та розгадування кросвордів і ребусів «Наша мова – загадкова», взяли участь у флешмобі «Мова – душа народу!». Також, учні закладу мали змогу проявити свої здібності у конкурсі знавців української мови ім. П. Яцика.
Проведені заходи ознайомили учнів з історією виникнення української писемності та мови, довели, що рідна мова – це духовна святиня, сприяли розвитку у дітей почуття національної гідності, та народної мудрості, виховували любов до краси і гармонії рідного слова. |